Аржентина сломи България и ни нанесе осма загуба в Лигата на нациите

2572
Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на България по волейбол загуби срещу Аржентина в десетия си мач от Лигата на нациите с 1:3 гейма - 20:25, 25:16, 18:25, 18:25. Момчетата на Силвано Пранди показаха известни проблясъци през втория гейм, но не успяха да намерят нужното постоянство, за да се противопоставят на съперника.

В първата част Аржентина започна доста по-уверено, като в средата на гейма поведе с 4 точки. "Гаучосите" успяха лесно да съхранят дистанцията и да не допуснат брейк точка, което им позволи да затворят гейма с 25:20.

След обрати и 5-геймова битка: България би Нидерландия за втория си успех

Националният отбор по волейбол на България записа втора победа в тазгодишното си участие в Лигата на нациите. "Лъвовете" надделяха с 3:...

През втория гейм България стоеше много по-уверено, добри атаки на Мартин Атанасов и Светослав Иванов позволиха да доминираме и да вземем гейма с 25:16.

За съжаление възпитаниците на Силвано Пранди не успяха да задържат тази форма и в следващите два гейма отново позволиха на съперника да диктува темпото, което доведе и до осмото поражение на "лъвовете" в турнира.

Подробен репортаж от мача четете в SportLive.bg.