Арсенал не загуби концентрация и мина лесно през Лийдс (ВИДЕО)

1157

Арсенал продължава да крачи уверено към първа титла във Висшата лига от близо 20 години насам, след като се наложи над Лийдс с категоричното 3:1 в мач от 29-ия кръг на надпреварата. В герой за „топчиите“ се превърна нападателя Габриел Жезус, който реализира две от попаденията. Един гол за тима на Микел Артета добави Бен Уайт. За йоркширци точен бе Расмус Кристенсен.

Първото полувреме бе доста оспорвано, като двата тима си размениха по няколко добри ситуации за гол, но до такъв така и не се стигна. Малко след изминаването на половин час игра Арсенал получи право да изпълни дузпа. Габриел Жезус бе повален в пеналта на гостите от Лийдс и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана именно бразилският нападател, който реализира за 1:0.

В началото на втората част лондончани стигнаха до втори гол. Той бе дело на Бен Уайт, който се възползва от отлично центриране на Габриел Мартинели и отблизо удвои аванса на Арсенал. Десетина минути след началото на полувремето „артилеристите“ направиха преднината си класическа. Леандро Тросар навлезе в наказателното поле на Лийдс, като пусна топката към Габи Жезус, който реализира второто си попадение в среща.

Габриел Жезус

Четвърт час преди края на редовното време йоркширци успяха да върнат един гол. Джак Харисън проби по лявото крило и подаде към средата на терена, където Расмус Кристенсен с удар от дъгата на наказателното поле матира Рамсдейл за 3:1. Шест минути преди последния съдийски сигнал Гранит Джака вкара четвърти гол за Арсенал след много добро подаване на Матрин Йодегаард, който оформи крайното 4:1.

След успеха си Арсенал събра 72 точки и продължава да е на първа позиция в класирането. Втори е тимът на Манчестър Сити с 64, но и мач по-малко. По-рано днес „гражданите“ победиха Ливърпул в дербито на кръга.