Байерн се върна към победите в голов трилър срещу Волфсбург (ВИДЕО)

1040

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен успя да се върне към победите, след като надви Волфсбург с 2:4 като гост в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. След три поредни равенства баварците най-после записаха победа, която им дава спокойствие на върха в подреждането.

Байерн стартира много силно срещата с три бързи гола в първите 20 минути. Кингсли Коман откри резултата в 9-ата минута, възползвайки се от асистенция на Алфонсо Дейвис. Пет минути по-късно отново той удвои, а новото попълнение Жоао Кансело даде асистенцията.

Байерн Мюнхен

В 19-ата минута и Томас Мюлер се разписа за Байерн, след като получи асистенция от Йошуа Кимих. Якуб Камински успя да върне един гол за Волфсбург в края на полувремето. След почивката пък баварците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Йошуа Кимих.

Волфсбург обаче не се възползва от числово си преимущество и допусна нов гол в 73', когато Джамал Мусиала се разписа. Осем минути по-късно Матиас Сванберг намали на 2:4, но до края Волфсбург не успя да стигне до повече попадения.

Байерн Мюнхен остава лидер с 40 точки - с една точка пред втория Унион Берлин. Волфсбург пък заема седма позиция с 29 точки.