Белгия допусна два гола, но вкара цели пет на Тунис на Световното по футбол

1461

Белгия постигна очаквана и категорична победа над Тунис във втория мач за двата тима на Световното първенство по футбол 2018. "Червените дяволи" се наложиха над съперника с 5:2, като африканците можеха да отнесат доста по-категоричен разгром.

Еден Азар откри в още в 6', а 10 минути по-късно Лукаку покачи на 2:0. Дилан Брон намали за Тунис в 18', но в края на първото полувреме Лукаку върна преднината от 2 гола за своя тим. Това бе и негов 17-и гол в последните 11 мача за националния отбор.

В 51' Азар вкара четвърто попадение във вратата на Тунис, а в 90'+3 името си сред голмайсторите записа и Батшуай. В самия край на срещата Хазри вкара второто попадение за своя тим.