Ботев Пловдив взе Битката за Тракия и излезе начело в Първа лига

2000
Снимка: ПФК Ботев Пловдив - официален сайт

Ботев Пловдив надигра Берое у дома с 2:1 и взе Битката за  Тракия. С успеха "канарчетата" се изкачиха на върха в класирането.

Възпитаниците на Азрудин Валентич взеха победата в заключителните 20 минути от двубоя на базата в Коматево. Резултатът бе открит от Емануел Току в 70-та минута след асистенция на Маркиньос. Отново нападателят на „жълто-черните“ подаде за гола на Па Конате пет минути преди края на редовното време. В добавените от главния съдия три минути Александър Цветков върна едно от попадението, но за повече заралии нямаха сили и така успехът бе за пловдивчани.

Официално: Антон Зингаревич е новият собственик на Ботев Пловдив

Новоизбраният Съвет на директорите на Ботев Пловдив бе вписан в Търговския регистър.  Той включва трима членове. В него влизат ру...

Ботев се изкачи на първата позиция в родния шампионат, макар и временно, с актив от 17 точки, на две пред втория Лудогорец, който в неделя гостува на Славия в столицата. Берое е четвърти с 12 пункта след четвъртата си загуба от началото на кампанията. В следващия кръг „канарчетата“ гостуват на Локомотив в дербито на Пловдив, а старозагорци приемат Арда.

Още за триумфа на пловдивчани четете на Sportlive.bg.