България се бори, но загуби от Италия на Евроволей 2019

7874

Националният волейболен отбор на България претърпя загуба в четири сета (22:25, 25:23, 25:21, 25:17) от Италия в своя последен мач от груповата фаза на Европейското първенство. "Лъвовете" започнаха отлично мача, като спечелиха първата част с убедителна игра и резултат, но впоследствие италианците навлязоха в срещата и успяха да обърнат своя съперник.

В първия гейм възпитаниците на Силвано Пранди "дръпнаха" с четири точки още в самото начало и задържаха разликата до средата на гейма. Италия успя да се закрепи в гейма при 16:17, но в края "лъвовете" се добраха до четири мачбола, като оползотвориха третия такъв.

Франция нанесе първа загуба на България на Евроволей 2019

Българският национален отбор по волейбол записа първа загуба в мач в груповата фаза на Евроволей 2019. "Лъвовете" паднаха с 3:0 (19:2...

Втората част бе изключително равностойна, а впоследствие сякаш се оказа и ключова за крайния изход от срещата. Италия изравни силите на игрището, но България имаше своите шансове да затвори още един гейм в своя полза. За съжаление "лъвовете" не съумяха да го направят и загубиха частта на 23 точки.

Третият гейм започна добре за България, но италианците бързо обърнаха развоя и поведоха в резултата. До края на частта Италия поддържа разликата и затвориха българите на 21 точки. Последният гейм бе най-красноречив като резултат, след като Италия поведе с четири точки и постепенно увеличаваше преднината си, за да затвори гейма при 25:17.

Така България излиза от групите под №3, докато Италия и Франция ще спорят за първото място. Най-вероятно следващият съперник на "лъвовете" ще бъде срещу домакина Словения (ако загубят от Русия), като мачът ще бъде изигран тъкмо в родината им. При победа срещу Словения, на 1/4-финалите България ще срещне Русия.