Цветан Соколов пак е шампион на Русия, след като спечели "българския" финал

3654
Снимка: eurovolley.cev.eu

Цветан Соколов за втори път стана шампион на Русия с Динамо Москва, след като спечели „българския" финал срещу водения от Пламен Константинов тим на Локомотив Новосибирск. Във финалния двубой капитанът на българския национален тим и съотборниците му стигнаха до труден успех в петгеймова драма – 3:2 (26:24, 23:25, 25:20, 20:25, 15:9).

Соколов завърши със 17 точки и от него повече отбеляза само Ярослав Подлесних – 19. Българинът бе избран и в идеалния отбор на „финалната шестица“.

Поканиха Украйна да заеме мястото на Русия на Световното по волейбол

Международната волейболна федерация (FIVB) покани Украйна да заеме мястото на Русия на предстоящото Световно първенство по волейбо...

За Локомотив посрещачът Дражен Лубурич заби 26 точки, но не успя да спре Динамо по пътя към четвъртата шампионска корона в Русия.

Какво още се случи във финала – четете тук.