Григор Димитров не остави шанс на силен руснак и е 1/4-финалист във Виена

1928

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТP 500 във Виена, след като надигра руснака Андрей Рубльов с 6-3 6-4. Мачът продължи малко над един час, а най-добрият български тенисист беше безкомпромисен срещу световния №8, въпреки че нито един от големите букмейкъри (като bet365, предлагащ и бонус спорт за нови потребители) не даваше особени шансове на българския тенисист.

Първата ни ракета (№32 в света) направи 8 аса срещу 5 за Рубльов и спечели 93% от точките, разиграни след първи сервис. Допусна и само един пробив.

Григор Димитров сложи край на черната серия и най-сетне победи

Григор Димитров започна с победа участието си на турнира на твърди кортове в зала във Виена, който е от категория АТP 500. Най-добрият ...

Димитров започна с ранен брейк, който бе върнат моментално от руснака, но българинът си върна контрола с нов пробив. До края на частта той не позволи на третия в основната схема да направи ново завръщане в сета и така поведе в резултата.

Във втория сет Григор Димитров направи един-единствен пробив в петия гейм, който се оказа напълно достатъчен за затварянето на мача в негова полза.

Григор игра страхотно на сервис, като завърши само с една двойна грешка. Той бе впечатляващ и при уинърите и непредизвиканите грешки – 25 срещу едва пет, докато Рубльов приключи с десет печеливши удара и седем грешки.

Григор Димитров: Не искам да приема тази загуба вкъщи, но се налага

"Не искам да приема тази загуба вкъщи, но се налага" - това бяха първите думи на Григор Димитров, който отпадна още след първия си мач ...

Димитров изравни общия баланс със съперника на 3-3 победи.

В спор за място на полуфиналите българинът ще играе с американеца Маркос Гирон, който елиминира седмия поставен Камерън Нори - също в два сета. Димитров и Гирон си размениха по една победа на Ролан Гарос, като американецът спечели през 2021, а българинът взе реванш година след това с убедителен успех.

Григор Димитров и последното му участие в България

Първата ракета на България Григор Димитров имаше високи очаквания към себе си по време на  тенис турнир Sofia Open, но ще във втория кръг допусна поражение от Иля Ивашка с 3:6, 6:7(3) след почти два часа игра. Това бе двубой №1 за българина в надпреварата от триумфа му през 2017 г, като той отказа да участва в последните 4 участия на турнира.

Срещата ще остане в историята както с изненадващия краен изход (поне за българските фенове), така и с големия брой непредизвикани грешки от страна на Димитров. Това се превърна и в първа загуба за звездата ни на родна земя и втора от Ивашка в кариерата му, тъй като представителят на Беларус се наложи отново с тайбрек във Вашингтон през миналата година.

Впечатление направиха и честите решения на хасковлията да взима топката рано от дъното на корта, което провокира и по-голямата част от грешките му. Димитров пропиля седем шанса за пробив и трябваше да приема негативния резултат от срещата.