Лацио изпусна да излезе втори в Серия А (ВИДЕО)

918

Италианският гранд Лацио не успя да победи Фиорентина, завършвайки наравно 1:1 на "Олимпико" в мач от 20-ия кръг на Серия А. Столичани изпуснаха възможността да излязат на второто място в подреждането, но пък се изкачиха до третата позиция.

След само осем минути игра защитникът Николо Казале успя да изведе римляните напред в резултата. "Виолетовите" обаче играха като равен с равен на "Олимпико" и не спряха да търсят изравнителното попадение. А то дойде в началото на втората част.

В 49-ата минута Джакомо Бонавентура намери 24-годишния нападател Николас Гонсалес, който успя да се разпише във вратата на Лацио. До края на мача гостите дори можеха да измъкнат победа, след като Лука Йович и Роландо Мандрагора нанесоха опасни удари, но Иван Проведел спаси.

НЕ е Арсенал: Коя е най-голямата ИЗНЕНАДА в топ 5 първенствата на Европа? (ВИДЕО)

Английският гранд Арсенал изненада почти целия футболен свят, след като през този сезон е лидер във Висшата лига, изпреварвайки действа...

С равенството Лацио излеза на третото място с 38 точки, колкото имат и четвъртият и петият Аталанта и Милан. Втори остава Интер с 40 точки, а лидер е Наполи, който има 50 пункта. Фиорентина заема 12-о място с 24 пункта.

По-рано през деня действащият шампион на Италия Милан стана за резил срещу опашкар в Серия А (ВИДЕО)