Монца на Антов отново подчини Ювентус (ВИДЕО)

1746
Снимка: GettyImages

Италианският гранд Ювентус допусна ново поражение от Монза, след като отстъпи с 2:0 като домакин в 20-ия кръг на Серия А. Българският защитник Валентин Антов остана на пейката и не влезе в игра за Монца, но неговият тим се справи и без него, за да съхрани вратата си суха, а и да спечели трите точки.

Монца изигра силно първо полувреме, в което надигра именития си съперник. Отборът на Силвио Берлускони пресираше в половината на Юве и успя да вкара три гола, един от които не бе признат след намесата на ВАР заради засада.

Ювентус може да бъде изхвърлен от Европа

Ювентус може да бъде изхвърлен от евротурнирите за срок от поне една година. Както е известно клубът бе лишен от 15 точки от актива си ...

Капрари прати топката в мрежата на Шчесни в 10-а минута, но радостта на играчите в червено бе кратка, след като се оказа, че има засада при попадението и то бе отменено.

Ювентус - Монца

Нищо не спаси "Старата госпожа" в 18-а минута, когато Патрик Чурия бе изведен от Хосе Мачин и хладнокръвно преодоля Шчесни и отбеляза за 1:0. Шокът за Юве бе пълен, когато Дани Мота отбеляза втори гол в 39-а минута.

През втората част играчите на Юве опитаха обрат, но срещнаха добре подредената защита на гостите. В 65-а минута в игра се завърна Душан Влахович, но дори и първите минути на сърбина за тима от октомври не дадоха импулс в представянето на Юве.

Бреша стартира преговори с Монца за Антов

Ръководството на Бреша е стартирало преговори с колегите си от Монца относно привличането на Валентин Антов. Българският национал се ок...

С победата Монца изпревари Ювентус в класирането: Монца е 11-и с 25 точки, две повече от 13-ия Юве, от чийто актив бяха отнети 15 точки заради финансови нередности. Монца победи Юве и в първата среща между двата тима - с 1:0 като домакин.