Атлетико е новият носител на Суперкупата на Европа след успех над Реал

3913
Снимка: Getty Images/Gulliver

Атлетико (Мадрид) е новият носител на Суперкупата на Европа, след като победи с 4:2 Реал Мадрид. Двата тима завършиха 2:2 в редовното време, но след продължения "дюшекчиите" стигнаха до успеха.

Диего Коща откри резултата в първата минута, а в 26' Бензема изравни. В 63' Серхио Рамос отбеляза от дузпа. В 79' Диего Коща отново отбеляза, за да изравни. Саул вкара в 98'. В 104' Коке вкара четвърти гол.

Лято на контроли: Реал срази Ювентус, Милан се справи с Барселона (ВИДЕО)

Две мегаконтроли, част от турнира International Champions Cup между четири европейски футболни колоса се изиграха тази нощ в САЩ. В сб...

Повече подробности вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ МАЧА

Това ще е първи официален мач за "белия балет" след "Ерата Кристиано Роналдо", който през лятото подписа с италианския шампион Ювентус. За трети път в последните 4 години „балета“ ще кръстоса шпаги със съгражданите от Атлетико за евротрофей - Суперкупата на Европа. От последните 10 двубоя в Примера обаче "дюшекчиите" имат 4 победи и само едно поражение срещу Реал.

Европейският клубен шампион най-вероятно ще е без Лука Модрич, който все още не е провел пълноценни тренировки с тима, а освен това е спряган и за трансфер в Интер. Реал не направи и някой трансферен удар след напускането на Роналдо. От другата страна Атлетико задържа голямата си звезда Антоан Гризман и привлече Тома Лемар, с което даде силна заявка за новия сезон.