По шампионски: Байерн мина през Дортмунд в дебюта на Тухел (ВИДЕО)

2042

Байерн Мюнхен демонстрира страхотен футбол в дербито на Германия срещу Борусия Дортмунд, като се наложи с категоричното 4:2. Двубоят бе пряк спор за титлата в Бундеслигата, след като преди него „вестфалци“ бяха първи в класирането с точка преднина пред баварците.

В днешното издание на Дер Класикер в герой за Байерн се превърна Томас Мюлер, който отбеляза две попадения във вратата на големия съперник. Двубоят бе първи начело на баварците на новия треньор Томас Тухел.

Борусия започна по-активно срещата, като опита да натисне домакините и създаде няколко добри положения, но без успех. В 13-ата минута Байерн поведе. Дайо Упамекано опита да изведе Лирой Сане сам срещу Грегор Кобел. Вратарят на Дортмунд тръгна да пресича подаването, но се размина с топката и тя влетя в мрежата му.

Само пет минути по-късно баварците поведоха с 2:0. След центриране от корнер Матайс де Лихт стреля силно с глава, като притичалият Томас Мюлер се разписа, след като засече топката с бедро. В 24-ата минута отново ветеранът реализира. Лирой Сане навлезе добре към наказателното поле и стреля силно, като Кобел изби, но точно на крака на Мюлер, който елегантно прати топката в мрежата.

Байерн Мюнхен

След почивката Байерн продължи да диктува случващото се на терена. В 50-ата минута резултатът стана 4:0 в полза на баварците. Сане подаде много добре в наказателното поле, където Кингсли Коман бе непокрит и не остави никакви шансове на Кобел. Двадесетина минути преди края на редовното време Борусия получи право да изпълни дузпа след нарушение на Серж Гнабри срещу Джуд Белингам в пеналта на Байерн. Зад топката застана Емре Джан и със силен удар върна едно попадение.

В самия край на срещата „вестфалци“ успяха да върнат още един гол. Той бе дело на Дониел Мален, който се разписа след подаване на Рафаел Гереро. Силите на играчите на Един Терзич обаче стигнаха само до там и в крайна сметка Борусия си тръгна със загуба от Мюнхен.

След успеха си Байерн се върна на върха в Бундеслига, като вече има 55 точки. Борусия са втори с 53. До края на първенството остават 8 кръга.