ПСЖ обърна Тулуза и вече води с 8 точки в класирането (ВИДЕО)

1969
Снимка: GettyImages

Пари Сен Жермен постигна много важна победа в битката за първото място в Лига 1. Парижани се наложиха трудно над Тулуза с 2:1. Момчетата на Кристоф Галтие губеха в резултата до 38-ата минута, но благодарение на попадения на Ашраф Хакими и Лионел Меси успяха да стигнат до трите точки. ПСЖ бе някои от основните си футболисти, тъй като от контузии се оплакват Серхио Рамос, Килиан Мбапе и Неймар, който е с мускулен дискомфорт.

Гостите от Тулуза започнаха по-добре срещата и поведоха още в 20-ата минута благодарение на попадение на Бранко ван ден Бумен. Полузащитникът се разписа от фаул даден за нарушение на Ел Чадаиле срещу Закариа Абухал. Няколко минути преди края на първото полувреме играчите на ПСЖ успяха да изравнят. Карлос Солер намери отлично Ашраф Хакими, който с изстрел от границата на наказателното поле направи резултата 1:1.

Около четвърт час след началото на втората част парижани направиха пълен обрат. Ашраф Хакими напредна добре в противниковата половина и подаде към Лионел Меси. Световният шампион овладя отлично топката и с много прецизен удар с левия крак извън наказателното поле матира стража на гостите. До края на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.

След успеха си ПСЖ продължава да е на първо място във временното класиране с 54 точки. Вторият Олимпик Марсилия е с 46, но и мач по-малко. Утре тимът приема Ница. Тулуза пък са на 12-то място с 29 точки.