Арсенал изхвърли Милан и е на 1/4-финал в Лига Европа (ВИДЕО)

1255
Снимка: Getty Images/Gulliver

Отборът на Арсенал отстрани Милан в 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Играчите на Арсен Венгер се наложиха на своя "Емирейтс" с 3:1 и по този начин с общ резултат 5:1 продължават сред най-добрите осем в надпреварата.

Срещата не започна добре за "топчиите", като в 36' момчетата на Дженаро Гатузо поведоха след страхотен гол на Хакан Чалханоглу. До края на първата част обаче домакините изравниха чрез Дани Уелбек, който се разписа след спорна дузпа.

След почивката лондонският тим показа класата си и вкара нови две попадения, като при втория гол, който бе дело на Гранит Джака, сериозна грешка допусна Джанлуиджи Донарума.

Всичко най-интересно от срещата, както и видео от головете, може да видите в SportLive.bg.