Обрат срещу Кипър и 3 от 3 за България в Лигата на нациите

9858
Снимка: Guliver/GettyImages

Българският национален отбор по футбол постигна пълен обрат срещу отбора на Кипър с 2:1 в двубой от Лигата на нациите. Кастанос беше точен в 41'. Кирил Десподов изравни в 59', а Тодор Неделев донесе пълен обрат в 69'. По този начин нациналните ни оглавиха групите с 9 точки, а на второ място е Норвегия, който е с 6 точки. Във вторник момчетата на Петър Хубчев гостуват на скандинавския тим.

През първата част нашият тим владееше повече топката и бе по-активният, но трудно създаваше опасности. След колективна грешка в защитата в края на частта Кипър откри резултата. Второто полувреме започна добре за националите ни, като показаха изключително борбеност. След две страхотни атаки за 10 минути възпитаницте на Петър Хубчев сътвориха обрат. Първо Кирил Десподов се разписа в 59', а след него в 69' и Тодор Неделев.

2 от 2! България с перфектен старт в Лигата на Нациите

Българския национален отбор записа брилянтен старт на Лигата на Нациите. След като преди само 3 дни "лъвовете" удариха Словения като г...

Пълния развой на срещата вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ МАЧА

България започна ударно участието си в Лигата на нациите, записвайки две поредни победи - над Словения като гост (2:1) и Норвегия в София (1:0), и оглави еднолично класирането. Днес "трикольорите" приемат Кипър с амбицията да запишат трети успех, който би бил с цената на скрит мачбол за първото място в група 3 на Лига С и продължаване към плейофите. Както е известно, всеки от четирите победителя в отделната лига добива право на участие на Евро 2020.

При успех днес момчетата на Хубчев ще постигнат нещо, което националният отбор не е правил от 10 години. Ще запишат четвърта поредна победа – над Казахстан (в контрола), Словения, Норвегия и евентуално Кипър. За последно това се случи през 2007/08. Тогава "трикольорите" регистрират пет поредни успеха - Румъния (1:0, д.), Словения (2:0, г.), Северна Ирландия (1:0, г.) Финландия (2:1, д.) и Босна и Херцеговина (2:1, г.). Първите два мача тогава са на сметката на Димитър Пенев, а останалите - на Пламен Марков. От онзи момент нататък само веднъж, при Ивайло Петев, имахме пак три поредни победи - над Азербайджан (2:0 д.), Португалия (1:0 г.) и Македония (2:0 г.) през 2015/16 година.