1598
Снимка: basketball.bg

Отборът на Олимпиакос победи Панатинайкос с 81:73 (16:17, 17:21, 24:10, 24:25) като домакин в голямото гръцко дерби от 32-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Това бе 13-и пореден успех за тима на Александър Везенков срещу "детелините" във всички надпревари.

Българинът отново бе на ниво и реализира 19 точки, 3 борби и 1 асистенция за 24 минути на терена. Единствената си тройка в мача Сашо вкара в ключов момент в последната четвърт, когато изведе Олимпиакос напред с четири точки. Най-резултатен за победата бе Тарик Блек с 21 точки, а Томас Уолкъп оформи „дабъл-дабъл“ от 11 точки и 13 асистенции, като добави и 7 борби.

Успехът бе втори пореден и общо 23-ти за Везенков и съотборниците му, които преди дни пречупиха Дий Бост и Асвел. Грандът от Пирея оглавява временното класиране. Панатинайкос от своя страна допусна 21-ва загуба и заема 16-о място преди изиграването на всички срещи от кръга.

Олимпиакос ще гостува на Цървена звезда в следващия кръг от Евролигата на 6 април, а преди това в неделя (2 април) ще приеме състава на Кардица в мач от шампионата на Гърция.