Ботев Пловдив с изразителна победа в Лига Европа (ВИДЕО)

5662
Снимка: Официален сайт на Ботев (Пловдив)

Отборът на Ботев (Пловдив) продължава с добрите си изяви в турнира Лига Европа. "Канарчетата" не оставиха шансове на гостуващия в Бургас Бейтар Йерусалим и спечели срещата с 4:0, като с общ резултат 5:1 продължават към третия предварителен кръг, където ще срещнат Маритимо. Португалският тим завърши на шесто място през изминалия сезон в първенството.

Пламен Димов даде аванс на пловдивския тим с дебютния си гол за тима. Фернандо Виана пък отбеляза красиво попадение в средата на първата част за 2:0, а в началото на второто полувреме капитанът Лъчезар Балтанов също се разписа след груба грешка в защитата на Бейтар. Минута преди края на редовното време резервата Фелипе Бризола оформи крайния резултат след прекрасна "жълто-черна" атака.

Ясно е коя телевизия ще предава мача на Ботев в Лига Европа

Ботев (Пловдив) до момента се оказва най-силният европейски боец на България, след като записа две победи и равенство в първите си 3 ма...

Всичко най-интересно около победата на Ботев над Бейтар може да четете в Sportlive.bg.