ЦСКА е само на един мач от групите на Лига Европа

3580
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

ЦСКА очаквано победи Б36 Торсхавн с 3:1 в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" бяха абсолютен фаворит още преди двубоя и се класираха на плейоф за влизане в групите, където ще се изправят срещу победителя от Базел - Анортозис. Срещата е следващия четвъртък (01.10).

"Червените" изиграха силно първо полувреме, в което отбелязаха два гола чрез Али Соу и Георги Йомов, чието попадение бе дебютно с екипа на столичани. През втората част отборът на Стамен Белчев свали драстично оборотите и допуснаха попадение в 61'. Все пак в 83' влезлият като резерва Жул Кейта оформи крайното 3:1.

Повече подробности от двубоя може да видите в Sportlive.bg.

Има ли заразени с коронавирус в ЦСКА преди евромача на "червените"?

Днес старши треньорът на ЦСКА Стамен Белчев даде пресконференция, след което заедно с отбора се отправи към базата в Панчарево за лагер...

Преди мача

Българският тим е абсолютният фаворит за срещата, но неколкократно техният треньор подчерта, че няма да допусне никакво подценяване, понеже в двубоите от Европа всичко е възможно.

Трябва да се има предвид, че Б36 вече се справи с 3 тима. Отборът от Фарьорските острови преодоля последователно Сейнт Джоузефс (Гибралтар) след победа с 2:1 като гост, Левадия (Естония) след 2 пълни обрата и продължения, както и Дъ Ню Сейнтс (Уелс) след гол в последните секунди на продълженията и последвали изпълнения на дузпи.

От своя страна ЦСКА продължава тежката си програма от по два мача на седмица, като освен това и във вътрешното първенство има сблъсъци срещу грандовете. След като игра срещу Лудогорец преди дни, то в неделя на тима предстои мач с Локомотив (Пловдив).