ЦСКА остана без шансове в Европа

4775
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

Българският гранд ЦСКА се очертава скоро да се сбогува и официално с Лига Европа, след като последният шанс на тима да се намеси в борбата за първите две месеца изглежда се изпари под мъглата в София. В домакинството на Йънг Бойс "червените" изиграха далеч по-добра среща в сравнение с гостуването в Швейцария, но отново загубиха с 0:1 от "жълто-черните".

Единственото попадение в мача падна в 34', когато Нсаме се възползва от нова грешка на Матей, проби в наказателното поле и от малък ъгъл успя да се разпише след неубедителна намеса на Бусато - 0:1.

ЦСКА вече има нов треньор, действа и по интересен трансфер

Бруно Акрапович ще изведе днес следобед ЦСКА за първа тренировка в качеството си на старши треньор на тима, съобщиха от клуба на официа...

Мачът беше белязан от ужасяваща мъгла, която попречи и на двата отбора да покажат на какво са способни. ЦСКА имаше по едно добро положение през двете полувремена, но играта в атака в новата схема с 3-ма защитници на Акрапович определено не се получи. Йънг Бойс пък методично затвори мача и, въпреки че изпусна няколко шанса през вторите 45 минути, швейцарската селекция взе своето в София.

След 90-те минути на "Васил Левски" ЦСКА остава без гол и само с 1 точка, извоювана на "Олимпико" срещу Рома. Отборът все още има шанс да се класира, но се нуждае от 3 поредни загуби на "вълците", както и от победи именно над Рома и над Клуж в Румъния. Рома и Йънг Бойс са с по 7 точки, но швейцарците не могат да бъдат изместени от ЦСКА заради резултатите в преките двубои.