ЦСКА помечта, но Копенхаген победи на "Васил Левски"

4145 1
photo of ЦСКА помечта, но Копенхаген победи на "Васил Левски"
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

ЦСКА-София допусна обрат срещу Копенхаген. "Червените" загубиха с 1:2 на Националния стадион "Васил Левски" и се поставиха в много тежка ситуация преди реванша в Дания на 16 август.

"Червените" започнаха силно и притиснаха съперниците си в половината им. В 15-ата минута Мауридес получи пас от Десподов, проби от ляво и с прецизен удар откри резултата.

В 41-ата минута Чорбаджийски обаче получи директен червен картон заради грубо нарушение и остави отбора си с 10 души.

Лудогорец взе крехък аванс срещу Жрински

Българският шампион Лудогорец постигна минимален успех с 1:0 срещу "Жрински" (Мостар) в първа среща от третия квалификационен кръг...

След това датчаните заиграха изключително силно и пропуснаха няколко положения, а удар на Н’ Дойе срещна гредата.

В 64-ата минута датчаните изравниха. Това стори резервата Вавро, който се разписа с шут от 25 метра. В 74-ата минута "Копенхаген" осъществи пълен обрат след гол от дузпа на Кенан Кодро. Тя бе отсъдена за нарушение на Десподов срещу Бойлесен.