ЦСКА продължава в Лига Европа след много трудна победа в Рига

5193
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

Отборът на ЦСКА постигна много трудна, но изключително сладка победа над тима на Рига в срещата-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" загубиха с 1:0 в редовното време, като след успеха в София със същия резултат, се стигна до продължения и дузпи.

Домакините вкараха единственото попадение преди почивката, като Черномордис бе оставен сам при центриране от корнер и с глава насочи топката, а Черниаускас се намеси изключително слабо и се стигна до попадение.

През втората част бяха по-интересните моменти, като първо Тиаго бе изгонен за втори жълт картон, а в последните минути Кирил Десподов изпусна дузпа.

В продълженията и тимът от Латвия остана с човек по-малко за втори жълт картон, а при изпълненията на наказателни удари всички играчи на Нестор Ел Маестро бяха точни. Домакините пък изпуснаха още първата си дузпа и така ЦСКА продължава напред в турнира.

Всичко най-интересно от победата на ЦСКА прочетете в SportLive.bg.