ЦСКА с исторически разгром срещу Лудогорец

2898

ЦСКА победи убедително осигурилият си титлата предсрочно отбор на Лудогорец с 4:1. Това е и най-тежкото поражение на шампионите от завръщането им в елита през сезон 2011/2012.

„Червените“ започнаха вихрено срещата и откриха чрез централния защитник Юрген Матей, който разстреля Кристиан Кахлина след силен удар с глава след центриране на Греъм Кери от корнер. Десетина минути след началото на втората част Бисмарк Чарлс покачи на 2:0 с чудесно изпълнение, но малко след това Сисиньо намали резултата след първия точен удар по посока вратата на Густаво Бусато. Мено Кох обаче върна преднината от два гола за армейците.

Летящ ЦСКА приземи разградските орли и посегна към Купата на България

ЦСКА се класира на финал за Купата на България, след като победи Лудогорец с 1:2 като гост в полуфинален мач-реванш. С общ резултат от...

В добавеното време резервата на разградчани Мавис Чибота си изкара два бързи жълти картона, с което пое преждевременнно към съблекалните, а смяна на домакините – Жорди Кайседо, бе съборен в наказателното поле от Алекс Сантата и впоследствие сам реализира отсъдената дузпа от главния съдия Георги Кабаков.

Така, ЦСКА постигна исторически първи успех над Лудогорец на „Армията“ за първенство след 15 неуспешни опита. За първи път тимът вкара повече от два гола на „зелените“, а те от своя страна записаха най-тежката си загуба във висшия футболен ешелон на България. „Червените“ продължават без поражение у дома от юли 2019, докато Лудогорец отстъпи за втори пореден път в шампионата след загубата от Локомотив Пд у дома с 1:2 на „Хювефарма Арена“. ЦСКА вече има три точки аванс пред третия Локо Пд в битката за второто място, но „смърфовете“ са с мач по-малко.