ЦСКА загуби катастрофално от Рома в Италия

2671

Рома постигна категорична победа с 5:1 срещу ЦСКА на „Олимпико“. Така българският тим започна по ужасен начин участието си в в група „С“ на Лигата на конференциите, а римските вълци тръгнаха с летящ старт.

Точен за българите на старта на мача бе Греъм Кери, който се разписа в 10-ата минута. Четвърт час по-късно пък Лоренцо Пелегрини изравни резултата в Рим, а Ел-Шарауи в 37-ата изведе римляните напред. Лоренцо Пелегрини покачи актива на домакините в 63-ата, а Яник Вилдсхут бе изгонен в 80-ата, за да остави ЦСКА с 10 човека. Минута по-късно пък Джанлука Мансини реализира четвърти гол за домакините, а резервата Тами Ейбрахам наниза пети гол в българската врата в заключителната част на срещата.