Драмата е пълна: ЦСКА изтърва дузпа в края и се издъни срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

9123

ЦСКА не успя да победи ЦСКА 1948 в един от най-важните мачове за сезона от efbet Лига. В сблъсък от 35-ия кръг на българското първенство двата отбора завършиха 1:1. Енес Махмутович изведе тима на Саша Илич напред в 40-ата минута, а секунди преди почивката Педриньо изравни. През втората част Тобиас Хайнц бе много близо до гола, но уцели греда след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. В последните секунди от двубоя безгрешният от бялата точка до момента Иван Турицов пропусна дузпа!

Така ЦСКА ще разчита на вечния си враг Левски да измъкне нещо в гостуването си на Лудогорец, за да може "армейците" да се задържат на върха на класирането. При успех разградчани ще изпреварят "червените" с една точка кръг преди края на шампионата.

ОЩЕ: Пелето: Левски ще трябва да направи ЦСКА шампион, на това мога да се смея до утре

Срещата на стадион "Българска армия" започна спокойно. Първата по-интересна ситуация дойде едва в 17-ата минута, когато Хайнц стреля неточно. Следващата по-опасна възможност отново бе на сметката на домакините. Този път Линдсет не намери целта. В 40-ата минута момчетата на Илич все пак поведоха чрез Махмутович. Централният защитник изненада Ганев от двайсетина метра.

Малко по-късно Гарсес за малко да удвои. Точно когато съперникът беше в подем, ЦСКА 1948 изравни. Педриньо преодоля Бусато с шут от далечна дистанция. Бразилският страж можеше да се намеси по-добре, но на почивката резултатът бе 1:1.

ОЩЕ: ЦСКА или Лудогорец: Кой ще бъде шампион - повече гласове за "орлите" (АНКЕТА)

През втората част Хайнц остана на косъм от това да възстанови аванса на домакините. Норвежецът изпълни отлично пряк свободен удар. Изстрелът му обаче кацна на напречната греда. В следващите минути футболистите на двата отбора си размениха няколко опасни шута, но драмата бе запазена за заключителните секунди.

Дълбоко в добавеното време ЦСКА получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Ангел Грънчов. Зад бялата точка застана обичайният заподозрян Иван Турицов. Крайният бранител на "армейците" не уцели вратата и не позволи на зрителите по трибуните да избухнат в радост.