Дузпа измъкна България на старта на евроквалификациите

5272

Националният ни отбор по футбол завърши 1:1 с отбора на Черна гора в първата битка в квалификациите за Европейското първенство през 2020 година. Попадението за черногорците вкара Мугоша, а Тодор Неделев изравни резултата в 81'. Следващият двубой на България е в понеделник, когато ще гостува на Косово.

През първата част националите ни опитаха да затруднят противниковия страж, но така и не нанесоха точен удар за първите 45 минути. Единственото чисто положение бе за гостите, когато Иванич излезе сам срещу Николай Михайлов, но българският вратар изби топката. В 50' Мугоша изведе Черна гора напред в резултата и след това последваха по-силни минути за гостите. В 81' Тодор Неделев изравни от дузпа. Повторенията обаче показаха, че нарушението срещу Станислав Костов бе извършено извън наказателното поле.

Ето къде може да си закупите пакетни билети за мачовете на България

В резултат на големия зрителски интерес към пакетната промо оферта, даваща възможност на привържениците да наблюдават домакинските мачо...

Всички подробности от двубоя вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Националите ни ще опитат да сложат край на сушата от 16 години без участие на голямо първенство, като целта е Евро 2020. Те оставиха добри впечатления по време на Лигата на нациите и сега е моментът да ги затвърдят. "Трикольорите" ни обаче ще бъдат без двама от титулярите си, които получиха травми - Кирил Десподов и Пламен Илиев.

С контузия е и защитникът на Лудогорец Антон Недялков, но въпреки това има огромна вероятност да се появи на терена.На местата на контузените бяха извикани Станислав Костов от Левски за върха на атаката и Благой Макенджиев от Дунав на вратата.

Кирил Десподов контузен, напусна националния отбор

Звездата на националния отбор и футболист на Каляри Кирил Десподов бе освободен от лагера на мъжкия национален отбор за европейските кв...

Съперникът ни обаче показа, че идва с голямо самочувствие и няма никакво намерение да се даде лесно, въпреки че са без две от звездите си. Стефан Савич и Стеван Йоветич, като и двамата са с травми.