Херо дебютира с европейски успех начело на Лудогорец

5014
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец направи решаваща крачка към влизането в груповата фаза на Лига Европа. "Орлите" стигнаха до 2:0 срещу Судува в Разград, но ясно си пролича разликата в класата между двата отбора и българският шампион не би трябвало да има проблеми с отстраняването на литовския си съперник.

През първата част голове не паднаха, след като Лудогорец игра сковано и пропусна трите си добри положения, които създаде.

Липсата на мъжество в треньора изхвърли Лудогорец от Шампионска лига

Отборът на Лудогорец отпадна в третия предварителен кръг на Шампионска лига, след като спечели домакинството си в Разград над Апоел Бее...

През вторите 45 минути обаче домакините увеличиха темпото в своята игра, което доведе до голове на Моци и Мисиджан, които осигуриха успеха в дебюта на Димитър Димитров - Херо.

Гостите нямаха нито една добре построена атака, като основно се отбраняваха с цената на всичко. Силен мач направи вратарят Кардъм, който се отчете с 6-7 отлични намеси в мача. На два пъти той отрази и удари на Кешеру, останал сам срещу него.

Реваншът е след седмица в Литва. Ако успее да влезе в груповата фаза на Лига Европа, Лудогорец ще спечели над 2.6 милиона евро.