Лудогорец обърна Левски в Разград и рано-рано помирисва титлата

2960

Левски можеше да върне интригата в Първа лига, след като поведе в Разград на Лудогорец. Въпреки това шампионите се възползваха от скованите от страх играчи в "синьо" и стигна до пълен обрат и победа с 2:1 в дербито на 16-ия кръг.

Първите 45 минути преминаха много силно за "сините", които рядко атакуваха, но успяха да открият рано в резултата (5') с гол на Адениджи. Гостите от София обаче се окопаха прекалено дълбоко и пазеха цял мач резултата, което се оказа пагубно за крайния изход от двубоя, а може би и за титлата.

Голмайстор на Литекс е фаворит за треньор на ЦСКА-София

Светослав Тодоров е новият фаворит за овакантения от Едуард Йорданеску треньорски пост в ЦСКА-София. Тоди е юноша на автентичния ЦСКА,...

Първо в 69' Вандерсон изненадващо надигра във въздуха Веселин Минев и с глава изравни резултата. В 81' пък защитниците в синьо изпуснаха резервата Марселиньо, който с глава донесе победата.

Георги Дерменджиев може да благодари за победата на колегата си Елин Топузаков, след като през второто полувреме Левски беше тотално надигран и започна да стига до положения едва след обрата, осъществен от "орлите".

Благодарение на победата Лудогорец вече води с 9 точки в класирането и още след 16-ия кръг шампионът изглежда предрешен.