ЦСКА и "Левски" поделиха точките след спорни съдийски отсъждания

9584
Снимка: Официален сайт на Левски

Отборите на ЦСКА и Левски не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в голямото дерби от четвъртия плейофен кръг на Първа лига, играно на Националния стадион „Васил Левски".

Двубоят предложи много битка, като и двата тима нацелиха гредата по веднъж. Символичните домакини заслужаваха малко повече победата в днешния двубой, но съперникът се бори и запази вратата си неприкосновена.

Двата тима не предложиха атрактивна игра на зрителите, като преобладаваше битката и здравите единоборства в средата на терена, докато чистите голови положения отсъстваха. „Червените“ имаха териториално преимущество през първото полувреме, но не успяха да затруднят Николай Михайлов, като най-интересната ситуация бе в самото начало, когато изстрел на Кристиян Малинов срещна гредата.

В 38 минута "червените' имаха претенции за дузпа, които изглеждаха основателни. Али Соу имаше възможност да открие резултата след двойно подаване в наказателното поле. Той стреля от движение, а Живко Миланов направи шпагат в краката му, като изобщо не докосна топката.

Любо Пенев: Защо ни свирят все едни и същи съдии?

Наставникът на ЦСКА Любослав Пенев не пропусна да говори по темата за съдийството на пресконференцията си преди полуфинала за Купата на...

След почивката „сините“ поизравниха играта, но също имаха затруднения да създават чисти положения.

В 68 минута дойде изключително нелепо съдийско отсъждане. Реферът отсъди засада след като левият бек на "сините" Нганиоги изрита топката в гърба на друг бранител на "Левски". В продължението на ситуацията "червените" имаха претенции за дузпа, но такава по-скоро нямаше.

В 73 минута обаче "червените"  отново поискаха отсъждане на дузпа за игра с ръка на Нганиони, като този път претенциите изглеждаха основателни.  Съдията обаче прецени, че ръката на французина не е в неестествено положение и не удовлетвори претенциите им, отсъждайки само корнер.

В заключителните минути играта съвсем се накъса и в крайна сметка така и не падна гол.