ЦСКА поднесе изненадата срещу Рома

4541
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

Дори с 8 промени в състава на Рома спрямо дербито с Милан през уикенда, никой не е очаквал "вълците" да имат каквито и да е проблеми с отбора на ЦСКА в Лига Европа. Един от фаворитите в турнира беше категоричен фаворит на всички букмейкъри и специалисти, но след 90 минути на "Олимпико" играчите на Рома трябва да се радват, че не загубиха срещата срещу българския тим след наистина изключително стойностно представяне на селекцията на дебютанта Даниел Моралес.

В мач от втория кръг на група B на Лига Европа Рома и ЦСКА завършиха 0:0 в двуостър двубой, в който "червените" можеха дори да стигнат до победата, ако не бяха два изключителни пропуска на Валентин Антов от близка дистанция при корнер и Али Соу, изскочил 20-ина минути преди края сам срещу вратаря на италианския гранд.

ЦСКА загуби от ЧФР Клуж на старта в групите на Лига Европа

Завръщането на ЦСКА в групите на Лига Европа не премина благополучно, след като "червените" изиграха силно първо полувреме, но през вто...

Представянето на "армейците" в дефанзивен план беше почти безупречно, като футболистите пред Бусато позволиха да се стигне само до едно чисто положение пред вратата в 33', когато Мхитарян удари напречната греда след брилянтен пас на капитана Кристанте. Във всички останали случаи Бусато беше непоколебим, като спаси общо 6 точни удара на "вълците". На отсрещната врата Пау Лопес трябваше да спасява много опасни удари на Енрике и Санкаре, както и вече споменатото положение, открило се пред Али Соу.

Нападателят на ЦСКА обаче може да бъде похвален за някои части от играта си, след като беше изключително деен в предни позиции, осигуряваше отлични топки за крилата и беше най-фаулираният играч в мача. В добавеното време и Ахмед Ахмедов се отчете с пропуск след прекрасно центриране на Георги Йомов.

Рома от своя страна пусна в игра куп титуляри след почивката, сред които Педро, Пелегрини и Джеко, но и те бяха неутрализирани от отлично подредената отбрана на Даниел Моралес, който пое ЦСКА на пожар след равенството 1:1 срещу Арда.