Норвегия укроти плахите "лъвове" на Петър Хубчев

5781

Норвегия нанесе първо поражение на България в турнира Лига на Нациите, след като представителите на Скандинавия тотално обезвредиха плахите в днешния мач "лъвове" и, макар да спечелиха само с 1:0, не оставиха съмнения за това кой заслужаваше повече да вземе успеха.

Единственото попадение падна в 31', когато Елюануси засече перфектно центриране на Елабделауи и се разписа за 1:0 в полза на своята страна. През вторите 45 минути България се опита да натисне, но това се получи само в началните 15 минути и до изравнителен гол не се стигна, но и де факто нямаше такива възможности.

Обрат срещу Кипър и 3 от 3 за България в Лигата на нациите

Българският национален отбор по футбол постигна пълен обрат срещу отбора на Кипър с 2:1 в двубой от Лигата на нациите. Кастанос бе...

Въпросителни ще има към селекционера Петър Хубчев, който излезе с много защитна схема, а освен това извади от състава реализиралият 2 асистенции Страхил Попов, докато неговият заместник Иван Бандаловски изигра посредствен мач с доста брак в играта.

Добрата новина е, че Норвегия не спечели с повече и двата отбора продължават битката помежду си за първото място с разменени победи с по 1:0. Головата разлика на Норвегия обаче е по-добра - 4:1 срещу 5:3.

Подробности за мача Норвегия - България може да видите в Sportlive.bg!