Слаби вратарски намеси лишиха Левски от успех срещу ЦСКА

7236

Дербито на столицата Левски - ЦСКА определено надскочи очакванията и се превърна в голов фест, завършвайки 2:2 след страхотен мач от страна и на двата отбора.

Стартът на мача беше наистина страхотен, след като още в 8' Давид Яблонски вкара 6-ия си гол за сезона, вкарвайки след познатата комбинация с Жорди Гомес от корнер. Защитникът на "сините" беше изпуснат от Николай Бодуров.

Левски vs. ЦСКА (Инфографика)

Вгради инфографиката в своя сайт:

"Червените" обаче обърнаха само 6 минути по-късно. Тиаго Родригес стреля на два пъти от 15 и 25 метра, като и в двата случая капитанът на Левски Божидар Митрев не се намеси умело и беше с основна заслуга отборът му да изпусне водачеството.

След почивката Левски беше по-добрият отбор и заслужено изравни. В 60' Прохазка засече подаване на Цветкович и реализира за 2:2, а това беше и крайният резултат в дербито.

Определено футболистите на Стамен Белчев трябва да са по-доволни от точката, след като особено през второто полувреме "червените" бяха тотално надиграни, а отборът отправи едва 2 точни удара - головите. В Левски пък няма да са никак доволни, след като за пръв път от мача с Ботев се допускат два гола, които лесно можеха да бъдат предотвратени.

Но големият победител от дербито е Лудогорец. Воденият от Димитър Димитров - Херо тим играе в понеделник, но със сигурност ще остане лидер, като в момента води с 2 точки на ЦСКА и 5 на Левски. Подробности четете В SPORTLIVE.BG

Мъж вади пушка срещу фенове на Левски, те му взривяват бомба до главата (ВИДЕО)

Любопитни кадри се разпространяват в интернет пространството от няколко часа насам. Популярната ултрас страница "Ultras-tifo.net" публи...