40 000 италианци се кандидатираха за работа в римската комунална служба АМА. Проблемът е, че тя търси да наеме едва 100 служители, и то на половин работен ден, за да чистят столицата, съобщава 24 часа. Сред тях са и 20 места за работа на гробищата.
Изискването към кандидатите е да имат поне средно образование и опит в сферата на почистването от поне 240 дни през последните три години. Месечната заплата на т.нар. екологичен оператор е по-ниска от средната на работниците в Италия. Тя обаче нараства успоредно с опита.
Започва се със 750 евро чисти месечно, но след няколко години се стига до 1200. Чистач експерт след 10 години работа получава 1500 евро месечно, а в края на кариерата си и 1800 евро на месец.
Харалд V (роден 21 февруари 1937) става крал на Норвегия през 1991 г.
Син на Олаф V и шведската принцеса Марта, Харалд е роден в резиденцията Скаугум,...
Кафето може да защити организма ни от пет заболявания. Това твърдят учените от Харвардския университет след анализа на данните на 130 хил. души.
Първо,...