Ман Сити и Де Бройне отнесоха трагичната защита на Арсенал за едно полувреме

7567
Снимка: Gulliver/GettyImages

Манчестър Сити записа единадесета победа в английската Висша лига през този сезон, след като в предпоследен двубой от 17-ия кръг надигра Арсенал на „Емирейтс" с 3:0.

Шампионите решиха всичко в тази среща още до почивката, когато наказаха на три пъти домакините. Кевин Де Бройне стана герой за своя отбор с два гола и една асистенция.

Няма да изпълчват Арсенал-Сити в Китай заради критики на Йозил в Twitter

Китайският телевизионен канал CCTV отмени излъчването на дербито на 17-ия кръг във Висшата лига между Арсенал и Манчестър Сити, съобщи ...

По този начин „гражданите" се върнаха към победите, след като в предишния кръг отстъпиха на Манчестър Юнайтед у дома. Разликата с лидера Ливърпул е сведена до 14 точки, а втория Лестър е само на четири.

В самото начало Габриел Мартинели имаше шанс да вкара за Арсенал, но изстрелът му бе спасен от Едерсон. Кевин Де Бройне откри резултата след две минути игра, когато засече без подготовка хубав пас на Габриел Жезус.

След четвърт час Сити вече водеше с 2:0, когато Рахийм Стърлинг завърши превъзходна контраатака, в която Де Бройне отново бе главно действащо лице. В края на полувремето белгиецът отново бе в прегръдките на своите съотборници след пас на Фил Фодън.

Подробности за развитието на мача прочетете в SportLive.bg.