Ню Йорк Таймс показа нови доказателства за военните престъпления на руснаците в Буча (ВИДЕО)
Неизвестните до този момен кадри дават повече яснота какво се е случило на 4-5 март в малкото градче в околностите на укранската столица, което по това време е окупирано от руските сили.
На първото видео от 4 март, заснето от камера за наблюдение, група от 9 души, очевидно украински цивилни, бързо пресичат улицата в колона, ескортирани от двама руски войници с насочено към тях оръжие. Украинските пленници са прегърбени и всеки се държи за човека пред него в колоната. Изданието отбелязва, че това е последният път, когато тези хора са видени живи.
На второто видео, заснето от дрон на следващия ден, се виждат телата на явно същата група от хора - един от тях в ярка синя връхна дреха се вижда и в редицата на първото видео. Телата лежат зад зданието на ул. Яблонская № 144, превърната от руснаците в тяхна база.
Идентифициран е първият руски военен, заподозрян за убийствата в Буча
Установен е първият заподозрян за извършване на убийствата на цивилни в киевското предградие Буча. Това съобщиха от украинската прокура...
В материала се отбелязва, че за да изяснят какво се е случило с тези хора, журналистите на изданието са прекарали няколко седмици в Буча, разговаряйки със свидетели, съдебни лекари, полицейски и военни служители. Репортерите са събрали тези нови видеозаписи от деня на екзекуцията и този след него, за да проследят в детайли събитията.
По-рано Ройтерс съобщи, че военните престъпления в Буча са извършени от войски на Росгвардия, специалните части "Витяз", 76-та гвардейска десантно-щурмова дивизия от Псков и чеченски бойци на Рамзан Кадиров.
Журналисти от проекта Слідство.Інфо, базирайки се на данни от украинското разузнаване, идентифицираха и руски командири на 64-та бригада, чиито подчинени са извършили военните престъпления в града - капитан Виктор Ступников, майор Александър Потапов, капитан Иля Крячик, капитан Алексей Абрамов, подполковник Андрей Ермишко, майор Сергей Борисенко.
Още от ЕВРОПА:
Норвегия праща на Украйна 3 реактивни системи за залпов огън с помощ от Великобритания
Окупаторите в Мариупол започват разрушаване на къщите, хората остават на улицата
Байдън обяви колко допълнително войници и оръжие разполага в Европа
Мицотакис: НАТО не се нуждае от още един източник на нестабилност
Зеленски: Ако не получим помощ, няма да издържим
Русия: Отказът на Норвегия да пропусне товари за руските миньори е аморален
Великобритания не иска трансджендъри в женския спорт
Асоциацията на кметовете на Франция се ангажира с реконструкцията на разрушения от руснаците Ирпен
Нов референдум за отделянето на Шотландия
Борис Джонсън: Ако Путин беше жена, нямаше да нахлуе в Украйна
Редактор:
Елена Страхилова
Етикети: Буча война Украйна Екзекуции