"Стършелите" ужилиха Тотнъм отмъквайки точка и оставиха Моуриньо отново без успех

2098
Снимка: Getty Images/Gulliver

Уотфорд и Тотнъм завършиха наравно 0:0 в първия двубой от 23-ия кръг на английската Висша лига. Срещата на „Викъридж Роуд" можеше да се наклони и в двете посоки, но все пак равенството е закономерно, след като никой от тимовете не успя да материализира превъзходството в моменти, когато доминираше.

„Стършелите" все пак могат да съжаляват повече за изпуснати три точки. Капитанът Трой Дийни пропусна дузпа през второто полувреме, отсъдена за игра с ръка на Вертонген.

Нападателят би силно, но в обсега на Гацанига и вратарят успя да спаси. „Шпорите" отговориха дълбоко в добавеното време, когато след разбъркване в наказателното поле резервата Пусето изби топката милиметри преди тя да премине голлинията с целия си обем.

По този начин тимът на Жозе Моуриньо записа 4-ти пореден мач без успех в първенството

Така двата отбора си поделят по точка. Уотфорд продължава положителната си серия и вече шест мача няма поражение след четири победи и две равенства.

Отборът на Найджъл Пиърсън е на 16-то място с 23 точки. Тотнъм пък няма успех в лигата вече четвърти пореден мач след две равенства и две поражения. Тимът на Жозе Моуриньо е седмо място с 31 точки.