58 години по-късно: Уест Хям вдигна европейски трофей след кървав финал (ВИДЕО)

7185

Уест Хям победи Фиорентина с 2:1 в оспорван и кървав финал в Лигата на конференциите и спечели първия си европейски трофей от 58 години насам. За последно "чуковете" триумфират на международната сцена през сезон 1964/65, когато завоюват Купата на носителите на купи. "Виолетовите" пък загубиха втори финал през тази кампания, след като допуснаха поражение и от Интер за Купата на Италия.

Двубоят на стадион „Еден Арена” в Прага започна вихрено. Първата реална голова възможност се откри пред Деклан Райс в 13-ата минута, чийто удар не попадна в целта. Напрежението бе огромно, а феновете по-трибуните - много бурни. В 32-ата минута на срещата се стигна до грозен инцидент с капитана на Фио - Кристиано Бираги, който бе уцелен с плътна пластмасова чаша от фенове на англичаните и от главата му бликна кръв. Наложи се да получи медицинска помощ на терена.

В последната минута от първото полувреме Лука Йович се разписа, но ВАР отмени гола заради засада. След почивката тимът на Дейвид Мойс получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Саид Бенрама, който не сбърка и откри резултата. Отговорът не закъсня. Бонавентура изравни в 67-ата минута.

ОЩЕ: Фенът на Уест Хем, който собственоръчно отблъсна ултрасите на Алкмаар (ВИДЕО И СНИМКИ)

В последната минута на редовното време Уест Хям се възползва от грешка на съперника и успя да поведе отново. Лукас Пакета изведе със страхотен пас Джаръд Боуен, той надбяга защитата на италианците и се превърна в големия герой за "чуковете", вкарвайки за 1:2.