Арсенал разпиля Челси още преди почивката

869
Снимка: Guliver/Getty Images

Арсенал смаза Чесли с 3:0 само за 40 минути и се завърна на трета позиция в класирането на английската Висша лига след изминаването на 6 кръга. "Артилеристите" са с 13 точки и изостават с 1 пункт от втория Тотнъм и с 5 от лидрера Манчестър Сити, докато Челси е осми с 10.

Алексис Санчес се възползва от подарък на Гари Кейхил, който сбърка пас към вратаря и изведе чилиецът елегантно прехвърли Тибо Куртоа за 1:0. 2:21 минути по-късно Арсенал изгради невероятна многоходова комбинация с бързи подавания и развинти ариергарда на "сините", при което Тио Уолкот на празна врата се разписа за 2:0.

Юнайтед унищожи шампиона

Манчестър Юнайтед унищожи шампиона Лестър с 4:1 и се върна на пътя на победите в английската Висша лига. "Червените дяволи" съсипаха съ...

В 40-ата пък домакините организираха отлична контра и Алексис Санчес центрира на далечната греда за Месут Йозил, който посрещна топката от въздуха по прекрасен начин и заби последния пирон в ковчега на Челси - 3:0.

Така за първи път от май 2012 година Челси се прибра на почивката с пасив от три гола, а след паузата "сините" не можаха да намалят дори частично изоставането си в резултата, като най-големите пропуски направиха Еден Азар и Миши Батшуай.

Санчес маркира юбилейния си мач номер 100 с 47-ото си попадение с екипа на "артилеристите", а след като в шест поредни мача нямаха гол срещу Челси във Висшата лига, Арсенал се поздравиха с изразителен успех.