Атлетико Мадрид надви европейския шампион Ливърпул в Шампионска лига

8032

Eвропейският шампион Ливърпул претърпя загуба като гост на Атлетико Мадрид с 0:1 в първи осминафинален сблъсък в Шампионска лига. Мърсисайдци не отправиха нито един точен удар в мача и ще търсят задължителна победа в реванша на "Анфийлд" след две седмици.

Единственото попадение в срещата бе дело на Саул още в четвъртата минута. След това наставникът на домакините Диего Симеоне доказа, че е изключителен тактик и майстор на подобен тип победи. Атлетико успя да "задуши" играта на Ливърпул и да сведе до минимум опасностите пред вратата на Ян Облак.

Как ще изглежда новата ШЛ, ако готвени промени се осъществят?

УЕФА обмисля предложението на Асоциацията на европейските клубове за разширяване на формата на Шампионска лига. Според него отборите ще...

Ливърпул пък не се представи на ниво както в атакуващ, така и в дефанзивен план. Въпреки че мърсисайдци имаха предимство по отношение на притежанието на топката, Атлетико бе по-опасният тим на терена и закономерно се поздрави с успеха преди реванша на "Анфийлд" на 11 март.

Всичко най-интересно от срещата Атлетико Мадрид - Ливърпул четете в този материал на SportLive.bg