Байерн отново стъпи накриво, трети пореден хикс за баварците

2609

Байерн Мюнхен продължава с неубедителното си представяне от началото на годината в Бундеслигата. Момчетата на Юлиан Нагелсман стигнаха само до равенство 1:1 срещу тима на Айнтрахт Франкфурт в мач от 18-ия кръг на надпреварата. Това е трети пореден хикс за баварците с този резултат от старта на 2023-та досега. Преди това германският шампион направи две равенства – с Ред Бул Лайпциг и Кьолн.

През първата част на срещата опасните положения пред една от двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. В крайна сметка Байерн поведе в 31-ата минута. Томас Мюлер намери отлично Лирой Сане в наказателното поле на съперника и той с удар от движение даде преднина на баварците.

Халф на Байерн спечели престижна награда

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала спечели наградата за „Най-добър футболист“ в националния отбор на Германия. ...

След почивката картината на терена се запази, като двата тима опитваха да създадат нещо по-сериозно пред съперниковата врата, но това така и не се случи. Айнтрахт обаче успя да изравни в 69-ата минута. След бърза контраатака топката попадна в краката на Рандал Коло Муани, който със силен удар в десния ъгъл матира новия вратар на Байерн – Ян Зомер.

Байерн все още е лидер в класирането с 37 точки, но вторият Унион Берлин е само на една, след като по-рано днес победи градския си съперник Херта. Айнтрахт Франкфурт пък са пети в подреждането с 32.