Ибрахимович се завърна ударно и донесе нов успех на Милан (ВИДЕО)

2909

Отборът на Милан възстанови преднината си от три точки на върха на класирането в Серия А, след като победи Каляри с 2:0 като гост в мач от 18-ия кръг на шампионата.

В герой за "росонерите" се превърна ветеранът Златан Ибрахимович, за когото това бе първи мач като титуляр от края на ноември насам, когато получи контузия в бедрото.

Милан увеличи преднината си на върха с победа над Торино (ВИДЕО)

Отборът на Милан поведе с четири точки на върха на класирането в Серия А, след като победи Торино с 2:0 у дома в мач от 17-ия кръг на п...

На "Сарденя Арена" бившият шведски национал веднага остави отпечатъка си, след като още в седмата минута спечели и реализира дузпа, за да даде преднина на гостите.

В 52-та минута Ибрахимович удвои преднината на своите след асистенция на Давиде Калабрия, като това бе 12-ти гол в първенството от началото на сезона за нападателя, макар че той е започнал едва седем срещи като титуляр.

След този успех Милан вече има 43 точки, три повече от градския си съперник Интер, който е на втора позиция. Топ 4 се допълва от Наполи и Рома, които имат по 34 точки. От своя страна Каляри заема 17-та позиция с актив от 14 точки, само една над опасната зона.

Милан повтори рекорд от 1930 година

Милан успя да повтори клубно постижение от сезон 1929/1930, след като победи Спарта Прага с 3:0 в двубой от втори кръг на груповия етап...