Ясен е първият четвъртфиналист на Световното първенство по футбол!

6543
Снимка: GettyImages

Националният отбор по футбол на Нидерландия се превърна в първия отбор, който се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Катар. "Лалетата" успяха да победят тима на САЩ в зрелищен осминафинален мач, завършил при резултат 3:1.

Нидерландия поведе в резултата след само десет минути игра, когато Мемфис Депай се разписа във вратата на "янките". В края на първата част символичните домакини стигнаха и до втори гол, реализиран от Дейли Блинд, а и за двата гола асистенцията дойде от Дензъл Дъмфрис.

Едва в 76-ата минута САЩ се върна в мача с едно попадение, реализирано от Хаджи Райт с голяма доза късмет. Нидерландия обаче бързо отказа съперника си с ново попадение, което този път бе вкарано от Дъмфрис, който се превърна в герой за "лалетата" в двубоя.

Повече за развоя на срещата Нидерландия - САЩ четете в SportLive.bg!