Мъчен гол спаси Барселона от резил срещу Наполи в Шампионска лига

3491

Отборите на Наполи и Барселона не успяха да се победят след равенство 1:1 в първи мач от 1/8-финалите на Шампионска лига. Каталунците срещнаха сериозни трудности на "Сан Паоло", като единственият им точен удар за 90 минути игра се превърна в гол, а накрая останаха и с футболист по-малко на терена.

В 30-ата минута Лоренцо Инсиние откри за домакините, които създаваха и по-опасните ситуации в мача, въпреки че контролът на топката бе предимно за гостите от Испания. През втората част Антоан Гризман успя да изравни, а малко преди това Серхио Бускетс получи жълт картон, заради който ще пропусне реванша на "Камп Ноу" поради натрупване на картони.

Байерн (Мюнхен) обезсмисли реванша срещу Челси след вихрено второ полувреме

Байерн Мюнхен победи Челси като гост с 0:3 в първия 1/8-финален сблъсък в Шампионска лига. И трите попадения бяха отбелязани през втор...

До края Барселона продължи да контролира топката, а Наполи да създава опасни положения пред вратата на Тер Щеген, който на няколко пъти спаси отбора си от втори гол. В самия край на срещата Артуро Видал си изкара два последователни жълти картона, след като първо извърши грубо нарушение, а след това влезе в конфронтация с Марио Руи. В последните 2-3 минути от срещата Жерар Пике стъпи накриво, а Кике Сетиен бе принуден да го замени с Клеман Ленгле.