Лудогорец отпадна от Лига Европа с достойно представяне в Милано

5224
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Тазгодишната европейска одисея на Лудогорец завърши с достойно представяне на българския шампион в Милано. Пред празните трибуни на "Джузепе Меаца" "орлите" загубиха минимално с 2:1 от Интер, но за разлика от първия двубой показаха далеч по-добра игра в нападение и дори поведоха в резултата през първата част на мача.

В 26' Сисиньо центрира отлично в наказателното поле и крилото Каули успя да овладее в пряк двубой с Диего Годин и от 4 метра и малък ъгъл разстреля Падели за 1:0. До края на първото полувреме обаче Интер не просто изравни, а и успя да обърне резултата, макар и по щастлив начин.

Ето коя телевизия ще излъчва Интер - Лудогорец

В четвъртък вечер българският шампион Лудогорец е твърде вероятно да изиграе последния си мач за този сезон в европейските клубни турни...

Първо в 31' Бираги беше изведен в наказателното поле и стреля, топката рикошира в крака на Терзиев и влетя в близкия за Пламен Илиев ъгъл. В добавеното време на първото полувреме Лукаку стреля с глава, Илиев успя да отбие, но кълбото рикошира отново в главата на нападателя и влезе във вратата - страхотен малшанс за Лудогорец и 2:1.

През второто полувреме домакините удариха греда, докато Лудогорец отправи няколко опасни удара, но до нов гол не се стигна в нито една от двете врати. С добри изяви от пейката се включиха Свиерчок и Чибота, но нямаха шанс пред гола.

С поражението в Милано приключва и участието на българския тим в Лига Европа. То ще се запомни с паметния обрат от 0:1 до 5:1 срещу ЦСКА Москва, силните мачове срещу Ференцварош, но и тежкото 0:6 от Еспаньол. В клубната каса влязоха над 8 милиона евро от двата турнира на УЕФА, в които отборът записа участие. Павел Върба обаче не успя да запише дори равенство при дебюта си за Лудогорец в Европа. Подробности от срещата Интер - Лудогорец четете в SportLive.bg