След инфарктна драма Аржентина надви Нидерландия в мач за историята

4792
Снимка: GettyImages

Отборът на Аржентина успя да се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол в Катар, след като отстрани Нидерландия в инфарктен мач, решен след изпълнение на дузпи.

"Гаучосите" контролираха развоя на срещата в големи периоди от мача, като гол и асистенция на суперзвездата Лионел Меси им осигури комфортен аванс от два гола.

В края на мача обаче Нидерландия притисна съперника си и успя да изравни за 2:2, като второто попадение за "лалетата" падна след гениален пряк свободен удар, изпълнен отвъд 10-те добавени минути в мача.

Двубоят влезе в продължения, в които Аржентина изпусна няколко добри положения за гол. При дузпите ключова роля изигра стражът Емилиано Мартинес, който отрази първите две дузпи - на Върджил ван Дайк и на Стивън Бергхаус.

Аржентина от своя страна бе безгрешна до четвъртото си изпълнение, когато младият Енцо Фернандес не уцели вратата. Все пак Лаутаро Мартинес сложи точка на спора, отбелязвайки победната дузпа за Аржентина.

Как Аржентина победи Нидерландия - четете подробности в репортажа от мача на SportLive.bg!