След шока с Ериксен: Финландия поднесе първата изненада на Европейското

6538

Двубоят между Дания и Финландия се доигра още тази вечер, само около час и половина след като Кристиан Ериксен припадна на терена по време на мача между двата отбора на Европейското първенство по футбол.

При доиграването финландците поднесоха първата изненада на турнира, след като победиха Дания с 0:1.

След около час и половина прекъсване, докато се очакваха новини за състоянието на Ериксен, играта беше подновена. Доигра се оставащото от първото полувреме и след само 5 минути прекъсване съдията даде старт на второто.

Съвсем очаквано датчаните през цялото време демонстрираха игрово надмощие над дебютантите на европейски финали, но в 60-ата минута след грешка на защита Йоел Похянпало отбеляза с глава за 1:0.

Усилията на домакините доведоха до твърда игра в наказателното поле и дузпа, която Пиер-Емил Хьойберг изпълни неубедително и пропусна възможността за изравяване на резултата.

До края на срещата късметът на няколко пъти се усмихна на финландците като най-близо до изравнителен гол се стигна в 87-ата минута, когато Храдецки изпусна топката, но и този път резултата остана непроменен.

До завършването на мача информацията за Кристиян Ериксен е, че е в съзнание и в стабилно състояние под лекарско наблюдение в болница.

Последната информация около състоянието на Ериксен четете в Sportlive.bg!