COVID-19 се адаптира към популациите
Генетичният анализ на проби от повече от 7500 души, заразени с COVID-19, предполага, че разпространяващият се бързо по света коронавирус се адаптира към своите човешки гостоприемници, съобщиха изследователи в медицинското списание Infection, Genetics and Evolution. Те откриха почти 200 повтарящи се генетични мутации на новия коронавирус SARS-CoV-2, които показват как може да се развива, докато се разпространява при хората.
Караниколов: Икономиката ще се раздвижи в последните 3 месеца на годината
"Тепърва трябва да видим какви ще бъдат ефектите в следващите няколко дни, от прекратяването на тези по-тежки мерки и тогава ще направи...
"Всички вируси естествено мутират", отбелязва пред агенцията Франсоа Балу от University College London, който ръководи изследването. "Мутациите сами по себе си не са нещо лошо и няма нищо, което да предполага, че SARS-CoV-2 мутира по-бързо или по-бавно от очакваното. Засега не можем да кажем дали SARS-CoV-2 става повече или по-малко смъртоносен и заразен".
При маймуни макаци експериментална ваксина за новия коронавирус безопасно индуцира антитела, които блокират няколко различни щама SARS-CoV-2, съобщиха в сряда китайски изследователи в списанието Science. Изследователите казват, че изпитанията върху хора на техния вариант за ваксина PiCoVacc вероятно ще започнат по-късно тази година.
Темата продължава и в нашия блог.
Вижте всички последни новини от Actualno.com
Още от ИНТЕРЕСНО:
Мустерската култура е изчезнала в Белгия преди около 45 000 години
Радикална теория обединява гравитацията и квантовата механика
Кости без връзка. Археолози откриха тайни погребения в древен град на маите
Земята се движи към 25-часово денонощие, тъй като въртенето ѝ се променя
Шофьор блъсна слонче в Малайзия: вижте какво направи стадото с колата му
Археологически обект във Финландия е наречен голямо гробище от епохата на мезолита
Пирамида на 27 000 години разгоря ожесточени спорове
Накъде водят загадъчните врати на Хеопсовата пирамида?
Редактор:
Румен Скрински
Етикети: коронавирус ваксина популация