За първи път Тетевен бе домакин на състезание от Детските Даунхил Серии

3512
Снимка: община Тетевен

Този уикенд около 100 състезатели от цяла България премериха сили в Тетевен на първия кръг от Детските Даунхил Серии 2020. Събитието се повежда за пръв път тук, а негови организатори бяха СК Райдърс Юнайтед и Николай Янков, със съдействието на Община Тетевен, хотел „Еница“, сладкарница „Иза“ и др.

Дисциплината на състезанието бе Спускане (downhill) - един от най-екстремните начини за каране на колело в планината. Трасето не бе никак лесно, а неговата дължина е 700 метра. Състезателите стартираха от Туристическия дом, а финалът се намираше на Ловния дом.

По време на втория ден от състезанието се проведоха квалификациите, а след тях и самите финали. Категориите бяха следните: 10-12 г. ; 13-14 г. ; 15-16 г. Освен тях имаше и отворена категория за всички навършили 17 години.

Кметът на Община Тетевен – д-р Мадлена Бояджиева награди победителите, а Николай Янков им връчи парична награда под формата на чекове.

Изключително съм радостна, че именно гр. Тетевен бе домакин на това събитие. Община Тетевен винаги е помагала и ще помага за развитието на спорта, а подобни мероприятия ни показват, че сме готови да провеждаме състезания на високо ниво. По този повод искам да благодаря на организаторите за перфектната работа, на участниците за ентусиазма и професионализма, като им пожелавам успех и занапред, каза д-р Бояджиева в своето обръщение към присъстващите. Сред тях бе и зам.-кметът Красимир Красимиров.

За съжаление точно тук, в своя роден град, детската световна шампионка Изабела Янкова падна и загуби ценно време, а това й донесе едва 28-мо място в категорията 15-16 г.

Ето и останалите резултати:

Община Тетевен осигури безплатен интернет достъп на различни обществени места

Община Тетевен осигури безплатен интернет достъп на различни обществени места. Това стана възможно чрез спечелен проект от Община Тетев...

В категория 10-12 г. - на първо място се класира Георги Георгиев, втори остана Кристиан Пешев, а на трето място завърши Йоан Бонев.

В категорията 13-14 г. -  първото място извоюва Роберто Василев, втората позиция бе за Божидар Илиев, а трети се нареди Енчо Янков от Тетевен.

В категорията 15-16 г. – първи се класира Иван Коцев, втори стана Калоян Янкулов, а трети Борис Славов.

В последната категория 17+ - първа позиция зае Пламен Тотев, на второ място остана Боби Крумов, а трети се нареди Николай Желев.