3 титли за България от Балканиадата по лека атлетика в зала

1784

Българските състезатели спечелиха 3 титли и общо 8 отличия на 22-ия Балкански шампионат по лека атлетика в зала в Белград, където в края на следващата седмица ще се състои Европейското първенство на закрито.

Регионални шампиони в сръбската столица станаха спринтьорите Денис Димитров и Инна Ефтимова и гюлетласкачката Радослава Мавродиева с лични постижения за сезона.

Спортист №1 на България е...

Спортист №1 на България за 2016 година очаквано стана Мирела Демирева. Представителката ни в дисциплината "висок скок", която единствен...

Димитров тримфира на 60 метра с 6.73 секунди, Ефтимова беше най-бърза при жените със 7.35 секунди, а Мавродиева победи с 18.10 метра.

Сребърни медали взеха Тихомир Иванов на скок дължина с 2.22 метра и Румен Димитров на троен скок с най-добър личен резултат за годината от 16.34 метра, предаде бтв.

Две бронзови отличия заслужи тийнейджърката Лиляна Георгиева, която постави национален рекорд за девойки младша възраст на 800 метра с 2:09.62 минути, а след това беше и в щафетата на България заедно с Надежда Рачева, Силвия Георгиева и Елена Митева, завършила на трето място на 4 по 400 метра с 3:57.62 минути.

Бронз спечели и Милена Миткова на скок дължина с личен рекорд в зала от 6.32 метра.