Ансамбълът по художествена гимнастика спечели всичко възможно в Марбея и постави рекорд

12908
Снимка: БОК, Костадин Андонов/StartPhoto

Олимпийските шампионки от ансамбъла на България спечелиха всичките три златни медала на турнира по художествена гимнастика Гран При в Марбея (Испания). Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова, Стефани Кирякова и Лаура Траатс, които снощи станаха първи в многобоя, днес триумфираха и на финалите на отделните уреди, предаде БТВ.

Българките показаха усложнените си съчетания за световното първенство в Япония в края на месеца, а днес получиха нова рекордна оценка за композицията си с пет топки. Възпитаничките на Весела Димитрова и помощничката ѝ Михаела Маевска играха много силно в съчетанието си с топки и получиха рекордната за спорта оценка от 51.600 точки, от които 43.200 за трудност. Вчера българките бяха оценени с 50.650 точки.

Златен медал в многобоя за българския ансамбъл на Гран при в Марбея

Българският ансамбъл в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечелиха златен медал...

За изпълнението си с три обръча и два чифта бухалки олимпийските шампионки от Токио 2020 получиха 46.950 точки и отново станаха първи. На финала на пет топки среброто взе Беларус с 49.550 точки, а домакините от Испания завоюваха бронза с 43.450. На обръчи и бухалки отново на второ място е Беларус с 43.950 точки, а на трето Испания с 38.550 точки. В турнира участваха само 4 ансамбъла. Съдия за България беше Даниела Велчева.

Този уикенд българските гимнастички спечелиха осем от осем възможни златни медала, след като Боряна Калейн стана първа в многобоя и на финалите на четирите уреда на турнира "Чалъндж къп" в Клуж Напока (Румъния), а ансамбълът на България беше без конкуренция в многобоя и на финалите в Марбея.

Още за успеха на златните момичета четете на Sportlive.bg.

Боряна Калейн с още два златни медала в Румъния

Боряна Калейн спечели златните медали на финалите на обръч и на топка на турнира по художествена гимнастика "Чалъндж къп" в румънския г...