Новините: Най-важното за деня, 18 февруари

5817
Снимка: Actualno.com

Пътнически самолет се разби в Иран, два златни медала спечелиха гимнастичките ни на състезанието в Москва, празнувахме Сирни заговезни... тези и други акценти от деня, 18 февруари събра екипът на Actualno.com.

"ТОВА ЛИ Е ИСТИНСКАТА БЪЛГАРИЯ, ЗА КОЯТО ДАДЕ ЖИВОТА СИ ЛЕВСКИ?"

145-тата годишнина от обесването на Васил Левски бе почетена от Асенoвград с поход-поклонение до манастира „Света Петка Мулдавска”.

ТУРЦИ ТЪРСЯТ КОРЕНИТЕ СИ С НАДЕЖДАТА ДА ПОЛУЧАТ ЕВРОПЕЙСКО ГРАЖДАНСТВО

Действащата в Турция програма за електронно правителство преди дни позволи нова опция, с която имигрантите могат да разследват родословното си дърво.

СИЛИТЕ НА ГРИГОР ДИМИТРОВ СТИГНАХА САМО ЗА 4 ГЕЙМА СРЕЩУ ФЕДЕРЕР

Роджър Федерер подпечата позицията си на №1 в света с титла от Ротердам. Швейцарският феномен стигна до категорична победа с 2:0 (6:2, 6:2) срещу родния представител Григор Димитров.

ПОЛИЦАЙ ОТ КАРНАВАЛА В АСЕНОВГРАД "ГЛОБЯВАШЕ" ЗА НЕДОБРО НАСТРОЕНИЕ

Стотици местни и гости на Асеновград се включиха в тазгодишния карнавал, с който бе отбелязан Сирни заговезни.

ОЩЕ ЕДИН ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА НАША ГИМНАСТИЧКА!

Отличното представяне на българските гимнастички на Гран при в Москва продължи, след като Боряна Калейн спечели златен медал във финала на топка. По-рано днес злато спечели и националният ни ансамбъл във финала на пет обръча.